Lesní lázně

Léčivé účinky studené vody znali už staří Římané. Znovuobjevili a popsali je i dva nejvýznamnější průkopníci vodoléčby: jesenický rodák Vincenc Priessnitz a německý farář Sebastian Kneipp. Pro svou dostupnost a účinnost si vodoléčba získala oblibu po celém světě a bývá aplikována i v běžném každodenním životě, například formou obkladů, zábalů apod.

Pojďte vyzkoušet blahodárné působení vody i vy v našem přírodním vodoléčebném areálu Lesní lázně. Lidský organismus reaguje na pravidelné podstupování terapie vodou velmi pozitivně: zlepšuje se srdeční činnost, zvyšuje se obranyschopnost a odolnost těla vůči infekcím, zmírňují se některé bolesti.

Lesní lázně se nacházejí přímo na pozemku zahrady u apartmánů Montanus a jsou k dispozici hostům apartmánů i chaty.

Jsme rádi, že vám můžeme zprostředkovat vodoléčbu v její nejpřirozenější podobě – studená voda horského potoka, jehož teplota ani v nejteplejších dnech nepřesáhne 10°C. Připravili jsme pro vás několik procedur: Čapí chůze, koupel rukou, polévání končetin, šíje a celého těla, Priessnitzova lavička a masážní chodníček. Všechny tyto procedury můžete prokládat pobytem na sluneční terase a prohříváním organismu pohybem. 

Tak s chutí do toho :-)